Město světel

13. července 2017 v 19:19 | Saiko-chan |  Knihy&Manga
Přiznávám, že tuhle mangu mám přečtenou už opravdu, opravdu dlouhou dobu, takže jsem si ji před touhle recenzí musela znovu přečíst! :D Ale nebraňme se spontánnímu znovu-čtení, ne? Zvlášť, když se vám kniha líbí ;)

Město světel je normální japonské sídliště. Jeho obyvatelé pracují, baví se, chodí do školy, žijí a umírají. Vlastně, poslední dobou skutečně spíše umírají, protože počet sebevražd je tu neúměrně vysoký. Skrývá snad toto přívětivé sídliště bez ohledu na své jméno nějaké temné tajemství? Inio Asano (autor - pozn. blogera) se ve "Městě světel" přiklání k magickému realismu. Nahlíží do nejtemnějších zákoutí lidské duše a zároveň analyzuje a kritizuje současnou společnost. Jeho kresba je čistá a detailní a udiví vás absurdními vtipy, zakomponovanými do pozadí.

Moje hodnocení? Město světel je pro mě osobně velmi zajímavá literatura. Není to nic jednoduchého na čtení, kromě toho, že je knížka pěkně velká, je také o spojování souvislostí, a to nemusí každého úplně bavit. Příběh je rozličný, kniha vypráví o pěti lidech žijících ve městě. Každý je jiný a každý má jinou minulost i budoucnost. Je tu kreslíř komiksů, který prochází městem a sbírá inspiraci pro uzávěrku, zamilovaný kluk, co si bokem trochu přivydělává, holka, co kašle na školu a přemýšlí o své budoucnosti, chlápek, co vychovává dítě a bojí se o svého přítele, a nakonec trochu zvláštní dítě. Osobně považuji tuhle mangu za jednu z těch nejlepších, co se u nás vydala. Škoda že Hanami v podstatě skončilo...
 


Anketa

Byl/a jsem zde?

JJ :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.