Gunsmith Cats

26. ledna 2018 v 11:31 | Saiko-chan |  Knihy&Manga
Gunsmith Cats byla manga, u které jsem hned od prvního dílu věděla, že ji dočtu do konce. Čtyři velmi tlusté a velmi finančně nákladné omnibusové svazky mě neodradily od nákupu ani přečtení a jsem ráda, že jsem se odhodlala jít s nimi až do konce.

"Ještě než bylo Rychle a zběsile, byly tu Gunsmith Cats. Zběsilá akční jízda od manga klasika Keničiho Sonody, kreslíře s vášní pro zbraně a rychlá auta. Takže je na tom stejně jako jeho dvě hrdinky: Irene "Rally" Vincentová miluje všechno, co má kola, a stejně tak zbožňuje pistole a pušky. "Minnie" May Hopkinsová je zase expertkou na výbušniny a bez granátu nedá ani ránu. Spolu jsou ty nejlepší lovkyně lidí v Chicagu - Gunsmith Cats!"

Moje hodnocení? Je to klasická akční manga, vytuněná auta, velké zbraně a nahá těla. Mám pocit, že v poslední době je toho nějak moc - skoro pořád stejný žánr od lidí, kteří ho vykreslují úplně stejně :) Ale co dělat? Postavy byly fajn. Rally byla klasická hlavní hrdinka s tragickou minulostí, ale nejvíce sympatičtí byli Bean, a jeho přísně dodržovaná pravidla, a Misty, šikovná zlodějská lesbička. Postavu, kterou jsem neměla ráda, byla Goldie, jako záporná postava byla vymyšlená skvěle a moc oceňuji její roli, prostě mi nesedla jako člověk. A přestože to byl příběh právě jí a Rally, který poutal všechny čtyři díly, nejvíce mi sedly postavy, které vystupovaly spíše epizodně, hlavně Riff-Raff, ta byla super. Obecně na stylu psaní oceňuji hlavně vedlejší informace o autech a zbraních, člověk se i něco naučí! :) Za mě doporučení pro všechny, kteří mají rádi tenhle styl, jinak to nebude nic moc pro vás ;)
 


Anketa

Byl/a jsem zde?

JJ :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.