Co se na Internetu nenajde

Hidden Creature Quiz

13. června 2018 v 9:36 | Saiko-chan
Protože můj život právě teď ve velkém ovlivňují pouze dvě věci - škola a geocaching, ráda bych se s vámi o jednu z nich podělila. (Škola to nebude, to by bylo moc depresivní.) Pro ty z vás, kteří geocaching vůbec neznají, tento článek ztrácí smysl, ale můžete se s ním alespoň seznámit, pokud máte zájem. Kačeři, kteří aktivně sledují budoucí dění okolo získávání suvenýrů, jistě ví, že se od konce června blíží nová akce, Hidden Creature. Miluju získávání suvenýrů, normálně teď lovím pár keší za měsíc, ale jedině suvenýr mě opravdu podpoří v tom, odlovit spoustu kešek. Já vím, já vím, honibod, kamenujte! Ale ještě mě nechte dopsat článek ;) S čím jsem se chtěla podělit, je kvíz, který v noci vypustil Geocaching HQ do světa. Můžete si díky němu zjistit, která z těchto Skrytých bytostí jste vy sami. Můžete být: víla, jednorožec, kraken, hippocamp, mořská panna, sfinga, gryf, fénix, troll, yetti nebo drak. A protože je tento kvíz na stránkách PlayBuzz, může si jej zkusit zahrát každý, kdo o geocachingu alespoň něco ví a třeba někdy i zkoušel lovit (kvůli posledním otázkám) :) Tak do toho! A ke 27. červnu vám přeju jediné: Gotta Catch 'Em All :)

Jak moc (ne)umíme česky?

24. ledna 2017 v 16:17 | Saiko-chan
Psát správně česky, to by měl být pro každého občana České republiky jeden z nejdůležitějších úkolů života. Správně číst, správně psát, to jsou věci, které se učíme od prvních tříd základní školy, a přece se vždy někam vloudí nějaká chybička, kterou si člověk možná ani neuvědomí... Před nějakou dobou jsem na internetu narazila na článek: 20 nejčastěji špatně užívaných českých slov, který mě opravdu nadchnul. Já vám tady teď tento článek předložím, těch slovíček je celkem 25, ale kdo by naříkal :) Jistě zjistíte, že jste i vy nad některým slovíčkem někdy uvažovali a nevěděli si s ním rady :) Autorem článku je původně Martin Smutek ze serveru FairList, kterému tímto děkuji :)

Před a po třicítce

10. září 2016 v 20:55 | Saiko-chan
Díky stránce Bright side - ať už je to jakákoli :) Musím říct, že mne tyhle přirovnání moc baví :) Ale je pravda, že večery a "pozdě" u mne funguje, jako po třicítce a to do ní ještě chvilku mám :D

Povídání o sršních

9. září 2016 v 8:59 | Saiko-chan
Dobře si pamatuji, když jsem tenhle "příběh" četla poprvé, válela jsem se po zemi se slzami v očích a husí kůží všude po těle. Já sršně nijak neodsuzuju, spořádají spoustu hmyzu a pokud se vám neusadí u domu (což jsem i já měla to potěšení), hledí si hlavně svého, ale kontakt preferuji minimální, přinejlepším žádný ;)

"Máme na chatě v kůlničce na dříví sršně. Teda, u sršňů v kůlničce máme dřevo. Ještě přesněji, sršni mají v kůlničce naše dřevo. Své dřevo tam mají, abych byl úplně přesný. Ve své kůlničce mají své dřevo. Když jsem do té kůlničky doskládával další dřevo, abych sršně uplatil, praštil jsem polínkem do té stěny s jejich hnízdem. Jediná věc, která mě překvapila víc než jejich schopnost ve vteřině evakuovat to hnízdo, byla moje schopnost v půlvteřině evakuovat kůlničku. Zatímco ale sršni zaujali bojovou formaci za hlasitého bzučení, já jsem zaujal útěkovou formaci za hlasitého skučení. Zkoušel jsem potom hledat na internetu nějaké informace, jak je přemluvit k odstěhování. Nejjistější se zdá být počkat do jara - prý se každý rok stěhují kvůli hrozbě parazitů. Když počkám do jara, přestěhují se do chaty a kůlničku nám vrátí. A to je fér. Ona ta stránka, co jsem našel, byla vůbec spíš na straně sršňů. Že prý když si na vás sednou, tak nechtějí útočit, jenom si vás oňufávají, jestli se jim budete líbit. Obávám se, že varianta "ne" je stejně špatná jako "ano". Jejich jed je prý slabší než vosí. Kdyby byl člověk krysa (a kdo z nás tak trochu není, že jo), snese až tři bodnutí. Která navíc bolí víc než vosí, protože jed sršňů obsahuje víc acetylcholinu. A to je špatný. Jo, a umí ho stříknout na vzdálenost až čtyř centimetrů. Ideálně do oka. Ale jinak jsou to dobráci, utěšovala ta stránka. Hrozně pracovití, ani v noci nespí. Fakt díky za uklidnění, stejně jsem nechtěl dneska jít spát. A nízká teplota jim nevadí. I při teplotě kolem pěti stupňů si dovedou teplo vyrobit a připravit se na akci. Tím je myšlen útok. A užiteční. Těch 700 kousků, co žije v tom hnízdě (COŽE!!!!!), prý sní za den až kilo otravných much, komárů, ovádů a jiné havěti, která vás obtěžuje. Kilo!!! Předpokládám, že si poradí i se zajícem nebo batoletem od sousedů. A jsou klidní až flegmatičtí - jedna z mála věcí, co je naštve, je, když jim přijdete moc blízko k hnízdu. Nikdo ale prý neví, co takový sršeň považuje za příliš blízko. Socially awkward sršeň prý i tři metry. Čtyři, když navážete oční kontakt. Další věc, co je irituje, je mávání rukama. I když se třeba zkoušíte jenom vzdát. Jsou super. Mám je vlastně docela rád."

Street art

30. prosince 2015 v 10:28 | Saiko-chan
Už jste někdy viděli takovýto level umění u nás? Jestli jo, tak pište kde, protože tohle bych rozhodně chtěla vidět na vlastní oči! 8)

Kámen - nůžky - papír - tapír - Spock!

20. prosince 2015 v 15:08 | Saiko-chan
Úžasná hra z Teorie velkého třesku (The Big Bang Theory)! Když jí Shledon vysvětloval, drobet jsem nestíhala, ale je to paráda (zvlášť pro mě, protože neumím Spocka - prostě mi to nejde)! Verzi si můžete zahrát na Serialzone! (po registraci, samozřejmě :D)

Nůžky stříhají papír → papír balí kámen → kámen rozdrtí ještěra → ještěr otráví Spocka → Spock zničí nůžky → nůžky utnou hlavu ještěrovi → ještěr sní papír → papír usvědčí Spocka → Spock vypaří kámen → kámen tupí nůžky.

Pohádky v dnešní době

13. prosince 2015 v 18:58 | Saiko-chan
Myslím, že tohle někdo vážně vystihl :D

Re/Down/Upcycling

13. prosince 2015 v 18:37 | Saiko-chan
Recyklování je v dnešní době velmi propagovanou záležitostí, dle výzkumů, naprostá většina lidí v republice recykluje - což já osobně považuji za alespoň základní povinnost lidstva! Nicméně věděli jste, že naprostá většina recyklačních postupů je ve skutečnosti downcyclingem? S pojmem recyklace se pojí další dva termíny - downcycling a upcycling. Tomu, co umí alespoň trochu anglicky je pojem slov asi jasný, pro ty, kterým pojmy nedochází, vysvětlím. Princip je samozřejmě velmi jednoduchý - downcyckling je proces, při kterém se materiál použije k vytvoření méně hodnotných výrobků, naopak upcycling je přepracování věcí do podoby něčeho užitečného. Teoreticky by pak mělo slovo recyklace znamenat, že z výrobku vznikne něco stejně hodnotného. Upcycling z toho samozřejmě vychází jako nejefektivnější forma nakládání s odpadem, na internetu se najde spousta nápadů a návodů na tzv. DIY (udělej si sám), případně stačí do vyhledávače zadat upcycling. Nejideálnější pak samozřejmě je, kupovat jen nezbytné věci, protože nejlepší je ten odpad, který vůbec nevznikne, preferovat věci na více použití, dobře opravitelné, a jak už jsem řekla, zkusit si věci opravit či upyckolvat sami. Užijte si domácí výrobu :)

Vtipně o ženách

7. prosince 2015 v 20:58 | Saiko-chan
Já mám od své matky životní krédo, že každá žena se musí naučit smát sama sobě. Není nic horšího než ženská (a nedej bože chlap!), co se bere příliš vážně! Pojďte se společně zasmát! :)
 • Největší předností milenky je, že se s ní dá hovořit o nedostatcích manželky. Zkuste hovořit s manželkou o nedostatcích milenky!
 • Je věk, kdy žena musí být krásná, aby byla milovaná. A potom přijde věk kdy musí být milovaná, aby byla krásná.
 • Člověk si v životě ten sex nestačí ani užít. Nejdřív se bojí, že ho překvapí rodiče, potom děti a nakonec, že ho skolí infarkt.
 • Nikdy nezlomte chlapovi srdce, má jen jedno! Zlomte mu kosti, má jich 206!
 • Blondýna: Už nevěřím ničemu! Otevřela jsem dveře s nápisem MUŽI a byl tam jen záchod.
 • ŽENY! Jak vám muž řekne: "Drahá", nemusí to být projev lásky! Může to být povzdech nad průvanem , který mu děláte v peněžence.
 • Většina chorob je ze stresu, jen pohlavní jsou z potěšení
 • 50% manželství končí rozvodem. Stále je to ale lepší než těch druhých 50%, které končí smrtí.
 • Nejsem náladová! Jsem emočně flexibilní.
 • Pro dnešní děvčata není důležitý jenom zevnějšek, ale taky vnitřek. Například klimatizace, kožená sedadla a tak.
 • Madonna má 55 roků, jej přítel 26 roků. Jennifer Lopez má 44 roků její přítel 26 roků. Sharon Stone má 52 roků, jej přítel 25roků... Nemáš přítele ? Nedělej si starosti, ještě se nenarodil!
 • Úvaha: "Když pijeme na zdraví, neměla by to hradit zdravotní pojišťovna?"
 • I když nejsem moc pověrčivá, kartám přece jen věřím. Zejména těm kreditním.
Všem ženám - dobrou noc, spokojený týden a hlavně krásný život! :)

Adventní kalendář Serialzone.cz

4. prosince 2015 v 20:18 | Saiko-chan
Ti, co znají českou stránku Serialzone, budou jistě vědět, o čem bude řeč. Adventní kalendář je o Vánocích vždy velkým hitem a to hlavně proto, že se nejedná o klasický adventní kalendář, ze kterého si každý den vyndáte kousek čokolády. Zde jde hlavně o potěšení z vyřešeného rébusu! Na každý den úžasní Fruiko a Biskin (tímto jim vzdávám hold, protože jejich hádanky jsou naprosto skvělé!) připraví obrázek, v němž se skrývá název jednoho seriálu. Kromě skvělého pocitu z hádanky, kterou jste vyřešili (samozřejmě je tu možnost nechat si poradit od těch, co už uhodli), můžete jako registrovaní uživatelé sbírat kredity (za které pak můžete i nakupovat - např. ručníky, komixy, klíčenky, atd.) a navíc můžete dostat trofej (tedy internetovou, na ukazování na profilu) :D Tedy jde hlavně o ten dobrý pocit! :D Já jsem se do adventního kalendáře zapojila letos poprvé, ale už teď jsem z toho nadšená! Řídím se zlatým pravidlem, které bylo v diskuzích zmíněno už asi milionkrát: popiš co vidíš! A lidi, věřte mi, když pak dojdete k názvu seriálu, jen si poklepete na čelo (případně mlátíte hlavou do stolu), jak je možný, že jste na to nepřišli hned, vždyť je to tak evidentní! Je to prostě sranda a té není nikdy dost! Zapojte se taky! :)

Dám vám tu i pár příkladů z předloňského roku:
 
 

Reklama