Film&Seriál&Anime

4x Batman

30. března 2017 v 22:33 | Saiko-chan
Není to tak dávno, co jsem se dívala na "tetralogii" Batmana z devadesátých let (Do čtyřicítek jsem se nepouštěla, protože... prostě ne a šedesátky? Dobře přiznávám, rozhodla jsem se pro prvního Batmana, který měl pozitivní ohlasy na CSFD) :D Rozhodla jsem se sepsat krátkou recenzi v jednom článku, protože rozdělovat je na čtyři samostatné články mi přišlo v celku zbytečné :)
Česky: Batman (1989), Batman se vrací (1992), Batman navždy (1995) a Batman a Robin (1997)
Celkové hodnocení: 3/5
Dávám průměr, jelikož jediný opravdu dobrý díl byla jednička, se vzrůstajícími čísli šla kvalita strmě dolů. Nejsem úplný znalec DC Comics, ale něco málo o Batmanovi vím, takže to berte trochu s nadsázkou ;) A teď postupně. Batman (89) byl super, Burton si myslím že pojal příběh filmu velmi kvalitně, Keaton se mi v roli Batmana líbil (bodoval nehybný krk obleku) a Nicholson si troufám říct, položil laťku Jockera dost vysoko. Batman (92) byl už o trošičku horší - líbil se mi zrod Catwoman, takový ten tradiční a dle mého názoru i lepší, plus znovu Keaton a navrch DeVito a jeho kachnička, to bylo prostě skvělý :) Trochu mi to kazil rádoby zloduch Walken, ale prostě ten k tomu patří... Batman (95) byl celkem hrůza, Kilmer v titulní roli prostě ne a mně osobně strašně vadil Carrey (prostě ho nemám ráda, i když přiznávám, že roli Riddlera zvládnul skvěle). Pro mě to zachránil hlavně Two Face a jeho následnice Sugar a Spice, ty byly super :) No a samozřejmě O'Donnell, na toho přece nemůžu zapomenou :) No a Batman (97) celou sérii zabil - Robin zůstává, Batman se mění (nemám ráda tenhle styl no big deal), navíc mi byl Clooney v roli hlavního hrdiny dost nesympatický (přiznejme si to, na začátku se choval jako idiot), no a Schwarzenegger a Thurman to prostě dodělali. Jako Mr. Freeze ještě dobrý, ale ta Poison Ivy, to by prostě nešlo! (Navíc je mi do dneška strašně líto, že se zrovna Poison Ivy nedostala do nějakého dalšího filmu s Batmanem, nebo třeba do nějakého vlastního, tohle jí prostě dělá příšernou image!) :) Co říct nakonec? Jako, je to Batman, chudáček opuštěnej, kterýho nemá nikdo rád a je strašně bohatej, no prostě hrůza :D Ale myslím, že je to pěkný a kvalitní základ pro dnešní moderní verze. Uvidíme, jak to bude s Batmanem dál :)

Zootopia

7. června 2016 v 12:47 | Saiko-chan
Česky: Zootropolis: Město zvířat
Hodnocení: 4/5
Zatím jsem tento animák viděla dvakrát, ale miluju ho pořád víc a víc ♥ Příběh o tom, jak se králičice Judy rozhodla vyplnit si svůj sen a vydala se do města zvířat, Zootropolis, kde se může stát kdokoli čímkoli. Jejím snem není nic menšího, než stát se policistkou a udělat ze světa lepší místo. Její první velký úkol je k tomu přímo stvořený - najít několik masožravých savců, které někdo unesl. Jejím pomocníkem se, i když nedobrovolně stane lišák Nick, díky jehož pomoci se začne případ konečně hýbat z místa. Ale brzy vyjde najevo, že je všechno mnohem komplikovanější, než se mohlo zdát. Je to parádní film, hlavně je to totiž sranda! Nick Wilde je ta nejgeniálnější postava, jakou jsem kdy viděla ♥ Rozhodně musím doporučit a toho jednoho strhnutého bodu si vůbec nevšímejte, zkazily mi to nadabované komentáře v konečně písničce od Shakiry.

Free!

15. března 2016 v 22:18 | Saiko-chan
Hodnocení: 2/5
Po nekonečně dlouhé době (už jsem měla vážně absťák) jsem se opět podívala na nějaké anime. Říkala jsem si, klid, začnu pěkně zlehka, nějakým profláknutým anime s málo díly. Z losování mi nakonec vypadlo právě sportovně laděné Free! Skupinka kamarádů se po letech potkává s marnotratným parťákem, který vyzve hlavního hrdinu na souboj v plavání. Onen klasicky málo mluvný a velmi uzavřený hlavní hrdina prohraje a jeho zbylí kamarádi se ho snaží podpořit založením plaveckého kroužku na škole. Výsledkem je několik soutěží, kdy se se svým starým přítelem mohou znovu vidět. Bohužel, ten nemá o kamaráčofty zájem a snaží se hlavního hrdinu (znovu) porazit ze všech sil. Jak to skončí? Kamarádi navždy… Musím se přiznat, že jsem od tohoto anime vůbec nic neočekávala. Bylo mi jasné, že se na to spousta lidí nedívá, kvůli tomu plavání, ale kvůli věčně se odstrojujícímu Harukovi - upřímně, zas taková sláva to nebyla :D Každopádně to shrnuji jako takový milý příběh o kamarádství středoškoláků, kteří jsou tragicky zklamáni životem… Doporučit to asi můžu, rozhodně to má bohatý fan-servis, každopádně to má o bod méně, než jsem původně chtěla dát, a to kvůli neuvěřitelně stupidnímu endingu!

Cirque du Soleil: Amaluna

31. prosince 2015 v 22:09 | Saiko-chan
Hodnocení: 4/5
Amanula je divadelní záznam souboru Cirque du Soleil. Já je nikdy naživo (a před tímhle záznamem na ARTu ani na neživo) neviděla, nicméně znala jsem název, jako předpokládám více lidí, a v podstatě jsem věděla, o co se jedná. Na tajemném ostrově, kde společně vládnou bohyně, žije královna Prospera, jež má dceru Mirandu. Prospera způsobí bouři, kvůli které na ostrově ztroskotá princ Romeo a mladí se do sebe zamilují. Jsou tu však i temné síly, k nimž mimo jiné patří mužo-ještěr Cali, který se do Mirandy také zamiloval. Láska Romea a Mirandy tak musí podstoupit nejednu těžkou zkoušku... Cirque du Soleil je moderní cirkus, kromě úžasných vystoupení klade důraz i na příběh (Amaluna je například inspirována Shakespearovou hrou Bouře). Představení samotná obsahují prvky pouličních vystoupení, cirkusových představení, opery, baletu a rockové hudby. Ke každému představení je zvlášť složená působivá hudba, která hraje naživo (zvláštností Amaluny je například to, že skupinu tvoří pouze ženy). Vystoupení bylo naprosto perfektní, vždy jsem obdivovala lidi, kteří se po tyči vzhůru nebo při artistických prvcích na kruzích pohybují ještě ladněji, než já vůbec dýchám. Mít možnost, rozhodně bych se šla na nějaké představení podívat naživo.

Dollhouse

29. prosince 2015 v 13:18 | Saiko-chan
Česky: Dům loutek
Hodnocení: 3/5 (zhlédnuto: září 2014)
Dollhouse je docela zajímavý nápad z roku 2009. Organizace pracující po celém světě nabízí lidem, kteří se dobrovolně přihlásí, druhou šanci. Po předem určenou dobu stráví mimo civilizaci - aniž by o čemkoli věděli. Dům loutek jim totiž vymaže paměť, kterou uloží na disk, a nahrává jim do hlavy jiné identity, podle toho, co si jiní jejich zákazníci objednají. A tak se stane, že hlavní hrdinka, která má operační označení Echo, je jeden den vyjednavačem u únosu malé holčičky, druhý pak slepá členka sekty nebo například učitelka. S čím ovšem organizace nepočítala je, že s mazáním paměti to nebude tak jednoduché, protože jejich loutky se začnou bouřit. Seriál je dobře zpracovaný, má nápad a ukončený děj, což mám na seriálech ráda :)

Charlie's Angels

23. prosince 2015 v 19:38 | Saiko-chan
Hodnocení: 3/5 (zhlédnuto: listopad 2014)
Sedm dílů z roku 2011 nás provede krátkým souborem misí tří talentovaných kriminálnic, které pracují pro tajemný hlas z telefonu. Poté co parťačka Kate a Abby, Glorie, zemře následkem výbuchu, přidává se k andílkům její dávná kamarádka Eve, aby společně našly vraha. Dalších šest dílů pak řeší coby detektivky, za pomoci vždy přítomného a všehoschopného Bosleyho, případy, které jim jejich zaměstnavatel (a také štědrý finančník), Charles Townsend, zadá. Jde samozřejmě o klasickou předělávku stejnojmenného filmu a seriálu z roku 1976. Známější verzí je pak i film vydaný roku 2000 v hlavních rolích s Cameron Diaz, Drew Barrymore a Lucy Liu. Seriál byl dle mého krásným / krátkým příkladem dnešního pohledu na akční žánr - hezký hubený holky se zbraněma (sen každýho chlapa, no ne?), ale fajn, docela to ušlo. Podívám se na něj znova, když bude chuť (času zas tolik nezabere) :D

How I Met Your Mother

20. prosince 2015 v 12:58 | Saiko-chan
Česky: Jak jsem poznal vaši matku
Hodnocení: 4/5 (zhlédnuto: červenec až listopad 2015)
Jsem si jistá, že každý tenhle seriál viděl. Kdo ne celý, tak alespoň jeden, dva díly. Kdo ne, tak o něm přinejmenším slyšel. Devět sérií nás provede kompletním životem Teda Mosbyho, který vypráví svým dětem, jak poznal jejich matku. Fakt, že jejich matka se objeví na konci osmé řady mě opravdu pobavil :D Příběhy Teda a jeho přátel, Marshalla, Lily, Barneyho a Robin, člověka provedou kompletní citovou paletou, od dílů, kdy smíchem padáte ze sedačky, přes díly, kdy vám šokem zaskočí, až po díly, kdy bulíte jako želvy. Práce, vztahy, bydlení, děti, tohle dílko má všechno, co si představuji pod seriálem o životě. A kdo má takové seriály rád a ještě ho neviděl, vřele doporučuji. :)

Kdo viděl, chápe :D

Hunger Games

13. prosince 2015 v 15:18 | Saiko-chan
Hodnocení: 3/5
Hladové hry jistě nemusím představovat. Tato tetralogie byla letos v listopadu ukončena a moje hodnocení je průměrné. První díl nám představuje budoucí hrdinku, Katniss, která se dobrovolně (namísto své sestry) přihlásí do boje mezi 24 lidmi, přičemž přežít bude dovoleno pouze jednomu. Zatímco je první díl vyloženě o představení Hladových her, ve druhém se děj rozjíždí naplno. Vítězové (neboli přeživší) z minulých let jsou znovu povolání do her a my sledujeme první krok k povstání a zničení dosavadního řádu, odehrávajícímu se v posledních dvou dílech. Mně osobně se velmi líbil druhý díl, představení minulých vítězů (hlavně Finnick a Johanna) a společný boj proti Čtvrtohrám mně osobně nadchnul. Nejhorší byl pak třetí a čtvrtý, nemůžu říct, že by se mi vyloženě nelíbily, ale bylo to strašně protahované a úplný konec, to byla katastrofa - ukončování filmů pomocí pohledu za X let bych zakázala. Myslím, že jednou v budoucnu si Hunger Games maraton pustím, ale moc často to nebude :)

Almost Human

2. prosince 2015 v 18:29 | Saiko-chan
Hodnocení: 4/5 (zhlédnuto: listopad 2014)
Píše se rok 2048 a vývoj technologie už není možné kontrolovat. Zločin využil pokrok, vytvořil bombu na rozprostření cizí DNA po celém pokoji nebo sprej, který vám zamaskuje tvář zářivým světlem, a policie situaci nezvládá. Proti korupci má být hlavní zbraní divize robotů, kteří jsou přiděleni jako parťáci lidským poldům. Nicméně jeden velmi dobrý policista má s umělými kolegy osobní problémy, které řeší například vyhozením robota z jedoucího auta. Dostane tedy zastaralého a již vyřazeného robota, založeného na programu Umělá duše, který měl roboty přiblížit člověku. Společně pak během jediné série řeší zločiny, nad kterými zůstává rozum stát. Já osobně můžu seriál rozhodně doporučit. Nenajdete ho v češtině, ale to ani nezkoušejte, přišli byste o úžasný hlas Karla Urbana neboli detektiva Johna Kennexe. Nečekejte dlouhý zážitek, jak už bylo řečeno, seriál má jedinou řadu, za což majitele FOXu upřímně nenávidím. K tomu všemu má samozřejmě (v podstatě) otevřený konec, což mě ničí. Ale seriál je to geniální!

Magi: The Labyrinth of Magic

10. července 2015 v 12:09 | Saiko-chan
Hodnocení: 4/5
Úchylný děcko, zakomplexovanej blonďák a holka, co má špatný vkus. Ano, o těchto třech postavách je Magi. Aladdin, chlapec, který po životě v jedné místnosti s džinem vstupuje do skutečného života, poznává Alibabu. Ten vydělává peníze u nevděčného tlusťocha, takže vlastně pracuje zadarmo. Společně se rozhodnou vydat do Labyrintu, stavby, která skrývá mnohá nebezpečí, ze které se (v 99 %) nikdo nevrátil živý, ale na jeho konci je ohromný poklad. Toť vyřešeno v několika prvních dílech, a co dál? Aladdin se snaží zjistit, co vlastně znamená, že je Magi, Alibaba se vydává domů, aby si vyřídil staré účty a Morgiana, kterou zachránili z otroctví, se chce vrátit domů. Ráda bych řekla, že jsem se skvěle bavila, každým dílem projela krásná hláška, stejně jako velmi otravné chvíle s Alibabou (pochopte, ne že byh ho neměla ráda, ale ten jeho přístup: jsem naprosto nemožnej, už byl vážně na potlamě). Co musím opravdu hodně pochválit je animace a hudba, tyto dvě stránky anime opravdu neměly chybu. Sečteno a podtrženo, anime mohu jedině doporučit, předem upozorňuji, že má další dvě části, The Kingdom of Magic, což je pokračování (s českými titulky přeloženo asi z půlky) a Sinbad no Bouken, což je v podstatě vedlejší příběh o Sindibádovi (zatím nepřeloženo vůbec).
 
 

Reklama