Film&Seriál&Anime

The Mentalist

21. ledna 2018 v 12:10 | Saiko-chan
Česky: Mentalista
Hodnocení: 4/5 (prosinec 2017 - leden 2018)
Mentalista je seriál, který si mě získal. Miluju titulní postavu, která sice má životní klišé, ale je absolutně jedinečná. Patrick Jane začne po vraždě jeho dcery a ženy spolupracovat s jednotkou Californského úřadu pro vyšetřování na případu sériového vraha Rudého Johna. Jako konzultant společně s Teresou Lisbonovou a jejím týmem řeší vraždy a vyčkává na další důkazy, aby zjistil, kdo je Rudý John a mohl se pomstít. Začneme s negativy, abychom končili pozitivně. Seriál je dlouhý, někdo řekne, že možná až moc dlouhý, navíc poslední série byla dost zbytečná, kdyby se vztahy mezi postavami začaly řešit dříve, ani nemusela být. Red John byla úžasná postava s potenciálem, ale jeho konec byl strašně ubohý, neuvěřitelně mě to zklamalo. No a poslední díl? Jak to tak bývá, honem honem, ať to můžeme uzavřít. Ale mají svůj happy end, což jim přeju :) A pozitiva? Jak už jsem řekla, titulní postava mě upoutala. Schopnost indukovat jako Sherlock Holmes se už v seriálech objevila několikrát, ale propojenost s mentalismem je skvělá a moc mě bavila. Hlavní postavy jinak zpracované dobře, sympatický byl hlavně Kimball. Z vedlejších postav byly skvělé hlavně ženské postavy, Lorelei nebo Erica, hlavně mi přišlo, že mužské postavy byly vedle nich nějak nevýrazné (i když se musí nechat, že Breta Stilese jsem měla velmi ráda). Skvěle zpracovaná mi přišla epizoda s Charlottou. A boží mi přišly názvy epizod, jak si má člověk pamatovat, kde skončil, když mají všechny epizody od první do šesté série v názvu červenou, rudou nebo krev :D Seriál je trochu složitější na přemýšlení, takže to úplně není volnočasové dívání, ale z vlastní zkušenosti vím, že se na něho dá podívat od první do poslední epizody bez delších denních mezer ;) Takže rozhodně doporučuji! 8)

Numb3rs

14. července 2017 v 19:59 | Saiko-chan
Česky: Vražedná čísla
Hodnocení: 4/5 (zhlédnuto únor až duben 2017)
Vražedná čísla jsou docela známý seriál a jsem si jistá, že spousta lidí jej zahlédla několikrát v televizi. Jde o další z kriminálek pojednávající o řešení případů, v tomto případě neobvyklým způsobem, matematikou. Don Eppes je speciální agent FBI v Los Angeles. Jednoho dne má natolik těžký případ, že mu z něj pomůže až jeho mladší bratr, Charlie Eppes, profesor aplikované matematiky na (fiktivní) univerzitě CalSci. Provede několik (velmi složitých a často těžko pochopitelných - dle mého názoru někdy i dost nemožných) matematických kouzel a na konci dílu sedí viník za katrem. Seriál je někdy poněkud těžko sledovatelný, nejde o komedii, takže například já jsem zvládla tak tři až čtyři díly denně a už se mi nechtělo pokračovat. Vývoj příběhu i postav je pěkný a líbil se mi i konec seriálu. Nejoblíbenější postavou je nejspíše Anita, zvláště díky jejímu zájmu o MMORPG a taky Colby, protože... no, prostě Colby :) Seriál doporučit určitě můžu, ale jestli jste jako já, připravte se, že sledování bude běh na dlouhou trať ;)

The Breakfast Club

14. července 2017 v 19:17 | Saiko-chan
Česky: Snídaňový klub
Hodnocení: 5/5
O tomhle filmu jistě každý člověk alespoň jednou v životě slyšel. Ať už šlo o to, že se stal jedním z nejznámějších své doby, o herecké obsazení nebo například o ústřední píseň, Don't You Forget About Me od Simple Minds. Proč se vlastně stal film natolik známým a (hlavně mezi filmovými znalci) uctívaným? Dle mého názoru je důležité nenechat se zviklat prvotním dojmem. Pět naprosto různorodých děcek ze střední školy je potrestáno za své chování a donuceno přijít v sobotu ráno do školy a sedět tu osm hodin v knihovně. Jde o děcka, o kterých hned z prvního pohledu můžete říct, co jsou zač a přesně o tom, celý film je, o předsudcích! Jak můžete o někom říct, že je takový nebo onaký, aniž byste znali jeho příběh, jeho důvody? Film je úžasnou ukázkou toho, jak jsou lidé různorodí a nikdo není takový, jak by se mohlo na první pohled zdát, a už vůbec ne takový teenager. Film by měl (dle mého skromného názoru) vidět každý, a hlavně by ho každý měl dokoukat až do konce a trochu nad ním přemýšlet! Pokud jde o samotný děj, v podstatě žádný není. Děcka sedí v knihovně a snaží se nějak zabavit. Musím říct, že tohle je asi jediný film, kde jsem si vyloženě neoblíbila žádnou postavu, možná snad školník Carl, ale jinak jsou všichni na stejném žebříčku. No a nakonec, kdo by snad nepochopil, proč se film jmenuje tak, jak se jmenuje: členem Snídaňového klubu byli nazýváni všichni, kdo museli zůstávat po škole.

Castle

14. července 2017 v 18:34 | Saiko-chan
Česky: Castle na zabití
Hodnocení: 4/5 (zhlédnuto prosinec 2016 až duben 2017)
Skvělý seriál o osmi sériích plných vražd a všemožných druhů humoru. Richard Alexander Rodgers je spisovatel používající pseudonym Richard Castle. Kvůli své nové detektivce shání inspiraci a tou se mu stane, po prvním společném případu, Katherine Houghton Beckett, detektivka 12. okrsku newyorské policie. Společně řeší případy a Rick, coby konzultant okrsku, tak využívá svých nově nabytých zkušeností, aby sepsal novou knihu. A nejen to! Moc se mi líbilo, že i když se snažili Castla několikrát z okrsku vyhodit, on se vždycky vrátil! Navíc to byla skvěle vymyšlená postava, jeho absurdní teorie byly vždy překvapující! :D Velmi oceňuji roli matky Castla, která dávala seriálu patřičný švih (a taky právě ty všemožné druhy humoru, že, Martho?) :D Čím však série postupovala, začala mi poněkud vadit Kate. Byla otravná a uřvaná, na konci seriálu jsem ji vůbec neměla ráda. Navíc, když už mluvím o konci seriálu, konečná zápletka s úhlavním nepřítelem byla zbytečně protahovaná. Kdyby raději tvůrci trochu protáhli konec a poslední epizoda nebyla taková honem, honem! Je to škoda, seriál byl adept na pět hvězdiček, ale konec to bohužel zkazil! Doporučit seriál každopádně určitě můžu a to všem ;) A otázka nakonec, víte, že knihy o Nikki Heat skutečně vyšly? A některé dokonce i v češtině? Kdo je četl? :)

The Fault in Our Stars

14. července 2017 v 18:06 | Saiko-chan
Česky: Hvězdy nám nepřály
Hodnocení: 4/5
Hvězdny nám nepřály je americké drama pojednávající o dvou mladých lidech, Hazel a Gusovi, kteří společně prožívají své pravděpodobně poslední dny života. Oba totiž mají rakovinu, a tak se společně snaží prožít zbytek života dobrodružně a hlavně spolu. Oba se do sebe zamilují a Gus se snaží Hazel splnit její největší přání života, odjet do Amsterdamu a poznat autora její nejoblíbenější knihy. Mnoho lidí může říct, že jde o hloupý romantický blábol. Holka a kluk jsou zamilovaní a oba umírají, jaká tragédie, ale pro mě je důležité vědět, že takový lidé skutečně existují a že nutně nemusí jít o výmysl, protože někdo něco podobného jistě na světě zažívá. Pro mě to byl krásný příběh s koncem, který nebyl překvapující, ale to snad muselo být každému jasné hned od začátku... Film rozhodně mohu doporučit, a to hlavně romantickým duším, které si při podobných filmech rády popláčou :)

Maid Sama!

13. července 2017 v 20:09 | Saiko-chan
Japonsky: Kaichou wa Maid-sama!
Hodnocení: 3/5 (zhlédnuto: květen 2017)
Tohle anime bylo jedno z těch velmi oddechových, co jsem si pustila při dlouhém večeru, kdy už jsem nechtěla nic dělat. V animelistu jsem ho měla už dlouhou dobu, a tak jsem si jednou řekla, proč ne? Misaki je předsedkyni školní rady a ve škole vládne přísnou a nemilosrdnou rukou, tedy hlavně, pokud jde o mužské osazenstvo. Zároveň má ovšem práci, a to jako obsluha v maid kavárně. Je to tajemství, které se snaží za každou cenu utajit, a proto, když na něj jednoho dne přijde jeden z jejích spolužáků, slíbí mu, že pro něho něco udělá... Tohle myslím zcela popisuje úvod a téměř určitě se trefíte, jak manga pokračuje. Jak jsem řekla, velmi jednoduchá, nenáročná, láskou prosáklá manga pro fandy :) Mně se líbila právě svojí nenáročností, byla to skvělá volba během zkoušek, kdy se člověk po celodenním učení potřeboval trochu odreagovat :D Navíc, bod nahoru za nepokračování! ;)

Kuroko's Basketball (2012)

13. července 2017 v 17:50 | Saiko-chan
Japonsky: Kuroko no Baske
Hodnocení: 3/5 (zhlédnuto: květen 2017)
Už je to nějaká chvíle, co jsem tohle anime viděla. Nejprve jsem si říkala, musíš to nechat chvíli uležet, aby bylo hodnocení objektivní. Teď ale docházím k názoru, že jsem měla recenzi napsat o něco dřív, neboť si už moc nepamatuji, jaké jsem z toho měla pocity. Ale proberme si, jaké jsem z toho pocity mít mohla. Hlavní hrdina číslo jedna, malý, nevýrazný, málomluvný. Hlavní hrdina číslo dvě, vysoký, velmi hlučný a velmi udělaný. Nějaký basket tam taky proběhl :D Ale teď vážně! Příběh dobře vymyšlený, je tu kluk, co má talent a chce porazit všechny talenty světa. Pak je tu druhý kluk, co mu v tom chce pomoci, až se z toho jednoho dne dostanou na významnou soutěž. Oceňuji konec, velmi. Ovšem, k pokračování přímo vybízel, což je u mě zase trochu mínus, ale další řada by byla i kdyby to skončilo úplně jinak (nebudeme si nic nalhávat, že?), takže další bod. Vedlejší postavy taktéž oceňuji, především se mi líbili Riko a Tetsuya dvě :D Mínusové body pak dostává ten nesmírně otravný úvod na začátku každého dílu, absolutně vynechané jakékoli fyzikální zákony a Daiki, který se mi prostě svým způsobem myšlení strašně znechutil. Takže shrnutí? Co doporučovat, většina lidí tohle jistě už dávno viděla, ale tomu, kdo anime ještě neviděl, ho nejspíše doporučit můžu. A další řada? Možná se na ni časem podívám, ale to se teprve ukáže. Asi to nechám ještě trochu uležet ;)

4x Batman

30. března 2017 v 22:33 | Saiko-chan
Není to tak dávno, co jsem se dívala na "tetralogii" Batmana z devadesátých let (Do čtyřicítek jsem se nepouštěla, protože... prostě ne a šedesátky? Dobře přiznávám, rozhodla jsem se pro prvního Batmana, který měl pozitivní ohlasy na CSFD) :D Rozhodla jsem se sepsat krátkou recenzi v jednom článku, protože rozdělovat je na čtyři samostatné články mi přišlo v celku zbytečné :)

Česky: Batman (1989), Batman se vrací (1992), Batman navždy (1995) a Batman a Robin (1997)
Celkové hodnocení: 3/5
Dávám průměr, jelikož jediný opravdu dobrý díl byla jednička, se vzrůstajícími čísli šla kvalita strmě dolů. Nejsem úplný znalec DC Comics, ale něco málo o Batmanovi vím, takže to berte trochu s nadsázkou ;) A teď postupně. Batman (89) byl super, Burton si myslím že pojal příběh filmu velmi kvalitně, Keaton se mi v roli Batmana líbil (bodoval nehybný krk obleku) a Nicholson si troufám říct, položil laťku Jockera dost vysoko. Batman (92) byl už o trošičku horší - líbil se mi zrod Catwoman, takový ten tradiční a dle mého názoru i lepší, plus znovu Keaton a navrch DeVito a jeho kachnička, to bylo prostě skvělý :) Trochu mi to kazil rádoby zloduch Walken, ale prostě ten k tomu patří... Batman (95) byl celkem hrůza, Kilmer v titulní roli prostě ne a mně osobně strašně vadil Carrey (prostě ho nemám ráda, i když přiznávám, že roli Riddlera zvládnul skvěle). Pro mě to zachránil hlavně Two Face a jeho následnice Sugar a Spice, ty byly super :) No a samozřejmě O'Donnell, na toho přece nemůžu zapomenou :) No a Batman (97) celou sérii zabil - Robin zůstává, Batman se mění (nemám ráda tenhle styl no big deal), navíc mi byl Clooney v roli hlavního hrdiny dost nesympatický (přiznejme si to, na začátku se choval jako idiot), no a Schwarzenegger a Thurman to prostě dodělali. Jako Mr. Freeze ještě dobrý, ale ta Poison Ivy, to by prostě nešlo! (Navíc je mi do dneška strašně líto, že se zrovna Poison Ivy nedostala do nějakého dalšího filmu s Batmanem, nebo třeba do nějakého vlastního, tohle jí prostě dělá příšernou image!) :) Co říct nakonec? Jako, je to Batman, chudáček opuštěnej, kterýho nemá nikdo rád a je strašně bohatej, no prostě hrůza :D Ale myslím, že je to pěkný a kvalitní základ pro dnešní moderní verze. Uvidíme, jak to bude s Batmanem dál :)

Zootopia

7. června 2016 v 12:47 | Saiko-chan
Česky: Zootropolis: Město zvířat
Hodnocení: 4/5
Zatím jsem tento animák viděla dvakrát, ale miluju ho pořád víc a víc ♥ Příběh o tom, jak se králičice Judy rozhodla vyplnit si svůj sen a vydala se do města zvířat, Zootropolis, kde se může stát kdokoli čímkoli. Jejím snem není nic menšího, než stát se policistkou a udělat ze světa lepší místo. Její první velký úkol je k tomu přímo stvořený - najít několik masožravých savců, které někdo unesl. Jejím pomocníkem se, i když nedobrovolně stane lišák Nick, díky jehož pomoci se začne případ konečně hýbat z místa. Ale brzy vyjde najevo, že je všechno mnohem komplikovanější, než se mohlo zdát. Je to parádní film, hlavně je to totiž sranda! Nick Wilde je ta nejgeniálnější postava, jakou jsem kdy viděla ♥ Rozhodně musím doporučit a toho jednoho strhnutého bodu si vůbec nevšímejte, zkazily mi to nadabované komentáře v konečně písničce od Shakiry.

Free!

15. března 2016 v 22:18 | Saiko-chan
Hodnocení: 2/5 (zhlédnuto: březen 2016)
Po nekonečně dlouhé době (už jsem měla vážně absťák) jsem se opět podívala na nějaké anime. Říkala jsem si, klid, začnu pěkně zlehka, nějakým profláknutým anime s málo díly. Z losování mi nakonec vypadlo právě sportovně laděné Free! Skupinka kamarádů se po letech potkává s marnotratným parťákem, který vyzve hlavního hrdinu na souboj v plavání. Onen klasicky málo mluvný a velmi uzavřený hlavní hrdina prohraje a jeho zbylí kamarádi se ho snaží podpořit založením plaveckého kroužku na škole. Výsledkem je několik soutěží, kdy se se svým starým přítelem mohou znovu vidět. Bohužel, ten nemá o kamaráčofty zájem a snaží se hlavního hrdinu (znovu) porazit ze všech sil. Jak to skončí? Kamarádi navždy… Musím se přiznat, že jsem od tohoto anime vůbec nic neočekávala. Bylo mi jasné, že se na to spousta lidí nedívá, kvůli tomu plavání, ale kvůli věčně se odstrojujícímu Harukovi - upřímně, zas taková sláva to nebyla :D Každopádně to shrnuji jako takový milý příběh o kamarádství středoškoláků, kteří jsou tragicky zklamáni životem… Doporučit to asi můžu, rozhodně to má bohatý fan-servis, každopádně to má o bod méně, než jsem původně chtěla dát, a to kvůli neuvěřitelně stupidnímu endingu!
 
 

Reklama