Jen tak mimo řečí...

Postcrossing

29. prosince 2015 v 11:48 | Saiko-chan
V tomto článku bych vám ráda představila, dle mého názoru úžasnou a skvěle promyšlenou, zábavu a koníček. Postcrossing je patnáct let starý internetový projekt, kdy si lidé posílají pohlednice. Lidé z celého světa, kteří se nikdy neviděli. Princip je velmi jednoduchý: zaregistrujete se na oficiálních stránkách postcrossingu a v momentě, kdy jste připraveni, můžete si vylosovat až pět různých adres. Na tyto adresy (a pokud se do tohoto projektu vrhnete taky, upozorňuji vás, že nejvíce zásilek pošlete do Německa a Ruska) následně odešlete pohledy (můžete vyplnit přání adresátů dle jejich profilu, nebo poslat, co vás napadne, v podstatě je to jedno) a pak už budete jenom čekat. V momentě, kdy prvnímu z vašich zákazníků odeslaný pohled přijde, zaregistruje ho na stránkách a vám se otevře možnost prvního pohledu ve vaší schránce. Ve stejném momentě samozřejmě můžete odeslat další pohled. Já osobně 14. prosince odeslala prvních pět pohlednic a jedna z nich (konečně) dorazila do Německa. Už teď mám zapsanou novou adresu (znovu do Německa) a očekávám svůj první pohled ♥ Je to koníček, do kterého vrazíte trochu peněz, pohledy stojí od deseti do padesáti korun (záleží na vás) a známky do světa stojí dalších pětadvacet. K tomu možné samolepky - nebo když chcete být kreativní, tak pastelky :D Pro začátek doporučuji projít si český web postcrossingu a určitě se nad touhle zálibou zamyslet. Kromě pár států v Africe není žádný, který by do tohoto projektu nebyl zapojen, máte možnost že dostanete pohled z Fidži, Izraele, Paraquaye nebo z dalších 245 států. A když se podíváte do galerie, jsou tam opravdu krásné kousky! Snad jsem vás navnadila :) A v případě, že už postcrossing děláte, přeju spoustu krásný pohledů a zemí ♥

Univerzitní vs. životní doktor

14. prosince 2015 v 18:47 | Saiko-chan
Mým velmi důležitým vysokoškolským projektem je výzkum rozdílů mezi univerzitními a životními doktory. Rozdíl mezi těmito dvěma druhy je ten, že univerzitní doktoři, tedy profesoři, docenti a jiní, strávili celý svůj život po školách, tudíž mají své životní zkušenosti nabiflované z knížek a hodnotí vaše znalosti podle jejich kvantity. Opakem jsou životní doktoři, tedy ti, kteří mají hodně zkušeností z praxe, nabytých z vlastních zkušeností s lidmi a případy. Dle mého jsou rozdíly mezi nimi velmi důležité, a k jejich poznání vám naprosto stačí jediná přednáška nebo konzultace. Který je který totiž poznáte z jejich mluvy. Univerzitní doktoři používají hromadu odborných výrazů, naprosto přirozeně očekávají, že tyto pojmy znáte a rozumíte všem jejich významům, a přirozeným je také jejich očekávání, že jim těmito výrazy budete odpovídat. Musím uznat, že jsou úžasnými konzultanty k diplomovým pracím (opraví vám i to, co v práci není). Oproti tomu životní doktoři, používají lidem naprosto přirozenou mluvu. Jako příklad mohu uvést našeho pana docenta, při přednášce o baby boxech, který psychicky narušenou matku označil jako ženskou, které ruplo v bedně. U takovýchto doktorů se pohádkově píší seminární práce a skvěle se ukončuje za pomoci ústní zkoušky. Doufám, že všem nováčkům na CUNI, MUNI, UPOL a jiných, tento článek poslouží, jako malý průvodce, při volbě konzultantů a přednášejících. Hodně štěstí ve vašem vysokoškolském životě! :)

Svátek všem pracujícím!

17. listopadu 2015 v 19:29 | Saiko-chan
Na svátky bývá blaze. Žádná práce, žádná škola, v podstatě žádné povinnosti. To si většina lidí myslí, Zamysleli jste se ale někdy nad tím, že neexistuje žádný den v roce, kdyby nikdo nechodil do práce? Teď nemluvím jen o hasičích, doktorech anebo policistech (jež potřebujeme každý den a jejichž práce je více než obdivuhodná), ale co třeba takový pečovatelé, v domovech pro ty, kteří se o sebe starat nedokáží? Co zaměstnanci zoologických zahrad, vždyť i ta nebohá, v klecích zamčená, zvířata potřebují nakrmit? Nebo takový obyčejný zaměstnanec hypermarketu, který musí naplnit regály, abyste se mohly dosyta nažrat vy! Směju se sama sobě, že se vždycky zamyslím nad nějakou situací, až v momentě, kdy se stane mně. Pracovní svátky já opravdu z hloubi svojí duše nenávidím, a nepřeju je nikomu, kdo je každoročně zažívá. Upřímně bych je zakázala, copak si každý nezasluhuje oficiální den volna? Vím, že u některých profesí, to zkrátka a jednoduše není možné, konec konců jen nepatrné zrnko z nich jsem jmenovala. Také vím, že jste možná v zamyšlení nad svátkem očekávali něco jiného, například proslovy o tom, jak zapomínáme vlastní minulost, jak bychom se měli stydět, a podobně. To samozřejmě nepopírám, měli bychom se stydět, a jak! Avšak život svůj trávím den za dnem, buď v práci či ve škole, nebo ho mrhám za televizní obrazovkou či hledáčkem fotoaparátu. Svíčku za Paříž zapaluji ve své mysli, k migrantům se v rozporuplných pocitech nevyjadřuji. Život je plný velkých věcí, nad kterými bychom se měli zamyslet, ale je škoda, že pro tyto zapomínáme na běžné, každodenní skutečnosti, které potkáváme na ulici.

Liebster Blog Award

1. listopadu 2013 v 21:19 | Saiko-chan
Kdysi, a není to zase tak dávno, jsem se zapřisáhla, že tohle dělat nebudu. Nebudu vyplňovat řetězáky, které obklopují všechny blogy všeho-internetu, ale jenom kvůli tomu, že je to výzva od Mesu, udělám to, třeba to nakonec bude i zábava :D

Zadání
  1. Napsat 10 faktů o sobě
  2. Odpovědět na 10 otázek zadávajícího
  3. Vymyslet 10 otázek pro další odpovídající
  4. Nominovat 5 blogů a dát jim o tom vědět
Jashine, ochraň mě :D

Přesmyčky

28. května 2013 v 14:39 | Saiko-chan
Dnes jsme v hodině supervizního semináře dělali takový testík na "rozehřátí mozku" - jde o přesmyčky, které jedna naše spolužačka dělala se seniory na praxi a mě by zajímalo, jak dlouho by vám trvalo vyřešení ;-)
Máte napsané slovo se spřeházenými písmenky a máte napsat, ne, jak zní slovo správně, ale co znamená, např: TLAPOANI = ANTILOPA, tedy ne pohoří, ani jméno, ale zvíře, jasné?
Zadání:

slovomožnost 1možnost 2možnost 3
KREATINPOpohořízeleninakvětina
LARÍBZEIrybastromstát
KOMHARINAsouhvězdíovocehudební nástroj
ŘETAKIANdívčí jménoměstozelenina
VRIBOCEOstátstromzvíře
JOSAVRALřekahudební nástrojchalpecké jméno
LOVŠATKAVkvětinařekapták
SÍKEJNEYměstopohoříryba
EPARITCIrostlinadívčí jménostát
NOCEVŠETIevropské městonázev nemocizvíře

+ BONUS: kdo dokáže přijít na to, co je KENTASIRCO (zvíře, město nebo dívčí jméno), ten je u mě frajer ;)

Určitě jste zjistili, že to není tak jednoduché, jak to vypadá, což? Tak na kolik dokážete přijít?

Nápověda k designu

22. března 2013 v 16:30 | Saiko-chan
Už jsem vám říkala, že bude novej dizájn? Asi ne, když jsem si to dneska ráno konečně rozhodla :D Takže, má někdo nějakej typ? Protože já jsem úplně vyšťavená, moje fantazie je na dovolené a já prostě nevím... Beru všechno, záhlavní obrázek, kombinace barev nebo třeba jenom námět... Cokoliv! Děkuji pěkně :)

Animefest oficiálně ^^

10. března 2013 v 8:29 | Saiko-chan
Takže, mí drazí a milí... Včera začalo přihlašování na Animefest - rozšiřuji zprávu, kdyby o tom náhodou někdo nevěděl... a i když mojí maličkost čekají přijímačky na vysokou, obhajoba ročníkové práce a zkouškový, nenechám si tuto akci (už počtvrté) ujít ^^ Kdo jede, kdo už se přihlásil (a je tady někdo, kdo se vlezl do té slavné trojstovky, co bude mít o padesát korun levnější vlezný)? Ať vím, na koho se můžu těšit :) :) :)

Šťastný nový rok!

31. prosince 2012 v 23:30 | Saiko-chan
Nebudu to prodlužovat...

Všichni mí milovaní, přeji vám krásně prožitý Silvestr, spoustu pití, výborné chlebíčky a do nového roku jenom to nejlepší pro všechny. Snad bude rok 2013 lepší než ten předešlý :)

Mějte se a smějte se, vaše Saiko ^^

Úklid aneb (ne)volný den :)

8. prosince 2012 v 16:49 | Saiko-chan
Aby byl přehled, musím jen zmínit, že, ač možná neviditelně, probíhají tady menší změny. To víte, já si vždycky najdu čas na všechno možný (ani nevíte, jakou mi to působí radost, dělat takové malé kraviny, zatímco bych se měla učit na zápočty...). Každopádně k tématu - většinu fotek jsem přesunula na svůj profil na DA (kdyby tam někdo měl taky profil, tak mi dejte vědět, hodím si vás do WATCHe, ať ve vás mám přehled :D) Konečně jsem dodělala svoji chloubu na tomhle blogu a to stampky (tolik obrázků jsem snad ani v životě nepostahovala) - jedno upozornění, je toho vážně hodně, doporučuji nechat najet :D A přidala jsem sem ještě jednu věc a to je moje knihovnička (někteří z vás již jistě viděli :) Bude to tam všemožně přibývat, ale něco ve mě mi pořád říká, že to nedosbírám, protože prostě nejsou prachy... ale jsem rozhodnutá, alespoň tu nejkratší sérii (čímž je Death note) dosbírat (a s Narutem nepřestanu, co budu živa, i když má příšernej překlad, tak je to Naruto! :D) Jo a ještě jedna věc, konečně se mi rozjela oprava profilu... já jsem tak šťastná (ono mít tam už asi čtyři roky, že jste studentka druhého ročníku SŠ, to je poněkud urážející - pro moji osobu :D) - poslala jsem kvůli tomu jen asi deset upozornění na administraci a oni mi pořád jenom říkali, že toho mají hodně a že musím počkat (tak, že bych se dočkala?) 8) A to je snad všechno (protože jestli se hned nezačnu učit, tak skončím v pekle! :D) Čágo 8)

Brečet nebo se smát?!

12. října 2012 v 22:29 | Saiko-chan
...aneb Uchiha Brothers FanClub statistika

Začnu tím, že jsem poněkud zklamaná... ne z toho, že když nemám právě co na práci, dělám tohle, s tím se ještě smířím, ale co mi z toho vzniklo, to je smutné... Chtěla jsem si projít členy tohoto mnou založeného klubu a zkontrolovat, jestli je všechno tak, jak má být. Původní plán prostě byl, že zkontroluju, jestli mají všichni klikačky na blocích, ale co se z toho stalo? Kontrola, jestli nějací členové klubu zbyli...

Nebudu komentovat to, že má klub tři fanoušky bez blogu, sama sebe se ptám, proč jsem tuhle možnost vlastně otevřela, ale to byla moje blbost... (výsledný počet - 3 blogy)

Zjistila jsem ovšem, že z počítaných 87 fanoušků nezbyla ani polovina...

Beru ty, kteří na svém blogu řeknou, že končí, důvod ten a ten, nebo i ty, kteří to vyřeší razantněji a blog rovnou smažou, to jsem ještě ochotná překousnout, alespoň to dali nějak vědět... (výsledný počet - 18 blogů)
Jsem, ale opravdu jen trochu, ochotná odpustit i těm, kteří svůj blog přestěhovali - i když o přestěhování blogu mi řekla jedna jediná osoba a jednu jsem přepsala sama, protože na novém blogu měla znovu klikačku - ale, když máte původní blog přestěhovaný na jiný, a ten zase na jiný, a zase na další, a ten už je taky zrušený, tak to je o nervy... (výsledný počet - 9 blogů)
Ale co mě vytáčí jsou lidi, kteří prostě jednoho dne už nepřijdou a neřeknou ani "BŮ!" Takový lidi mě štvou, zvlášť, když jsem vysledovala, že se přihlásili do třiceti dalších klubů a o týden později už ne neobjevili... Já nevím, asi jsem staromódní, ale když už si založím nějakou stránku a dám lidem vědět o její existenci, tak alespoň řeknu, že asi končím, nebo se tam už asi neukážu, alespoň něco... "jeez!" (výsledný počet 16 blogů)

Takže, když si to spočítáme, máme tu 43 zrušených, ukončených, přestěhovaných nebo neaktivních blogů + k tomu 3 neexistující... To nám zbývá 41 blogů a to ani nemluvím o tom, že v tomto počtu jsou zařazené i pozastavené blogy (ne víc jak rok) a taky blogy, které třeba od února nic nepřidali - tyhle lidi zaznamenám, až v roce 2013, abych jim dala ještě nějakou šanci se ukázat...

Vážně nevím, jestli se mám smát nebo brečet... je mi smutno a zároveň mi to celé přijde jako jedna velká komedie... proč já se s tím vlastně tak rozčiluju, to nechápu! Takže, mí věrní, nechť žijí Uchihovci a ti, kteří k nim s láskou vzhlíží 8D Mějte krásný život...
 
 

Reklama