Postcrossing

Postcrossing v září a listopadu

8. prosince 2017 v 15:11 | Saiko-chan
Postcrossing se pomalu ale jistě vytrácí z mého každodenního života. Už si úplně nedokážu představit, jak jsem to tak moc mohla prožívat ten první rok :D Ale kdo ví, třeba se k tomuto koníčku někdy vrátím :) Pro teď přidávám poslední dvě pohlednice, které jsem odeslala a ony došly ke svým adresátům :)

Odešel: 15. září
Došel: 20. září (Nizozemí)
Urazil: 876 km

"Hello Saik Thank you for your great postcard! Wow that was cleaver of your people. Do you ever get confused of the bells? Groetjes Catharina."

Postcrossing v červenci

15. září 2017 v 20:27 | Saiko-chan
Abych ujasnila, proč přidávám článek teprve dnes, je to z toho důvodu, že jsem měla ještě dvě (podruhé posílané) pohlednice na cestě a čekala, jestli třeba ještě nedorazí. Dnes jsem se ujistila, že nedorazí, neboť jedné příjemkyni byl pozastaven účet a druhá se už přes deset měsíců nepřihlásila. No, nevadí, alespoň, pokud se jednou k postcrossingu vrátím, začnu s čistým štítem :D A další zajímavá věc? V červenci dorazila jedna pohlednice :D Takže článek bude velice, velice krátký :D Ale všechny pohlednice jsou zaznamenány, takže svoje předsevzetí jsem splnila :D

Odešel: 14. řijna 2016
Došel: 5. července 2017 (Rusko)
Urazil: 1 551 km

Ráda bych uvedla na pravou míru, že šlo s podruhé posílanou pohlednici ;)

"Hi Saik. After a long travel your card has finally arrived. Thank you for an awesome card. You previous card is still travelling...somewhere... Well, mistakes can be everywhere. Thank you once more. Have a nice day. Daria"

Postcrossing v březnu a dubnu

25. května 2017 v 21:43 | Saiko-chan
V poslední době jsem postcrossing hodně omezila. Vlastně, abych byla úplně přesná, tak jsem jej zastavila. Jediné co přišlo a odešlo během těchto dvou měsíců byly pohlednice, které se prostě loudaly a přišly pozdě. Květen se toho pro jistotu neúčastnil vůbec a proto o něm článek vůbec nebude... No, aktuálně svou účast na postcrossingu hodně zvažuji, uvidíme po zkouškách, jestli se k němu ještě vrátím... Teď se vrhneme na těch deset pohledů ;)

Odešel: 19. února
Došel: 1. března (Rusko)
Urazil: 1 469 km

"Hello! Today I get your card! Thank you! Also it was an interesting quote, I hadn't hear it before. Marianna"

Postcrossing v únoru

17. března 2017 v 19:29 | Saiko-chan
Prozatím poslední článek ze světa postcrossingu v tomto měsíci :) Uvidíme, snad na konci března nezapomenu zveřenit další, abych to pak zase takto nemusela dohánět :) Tak, únor... únor byl takový celkem vyrovnaný, 8 odeslaných proti 12 přijatým, to není tak hrozný rozdíl, ne? :) Jen jsem si evidentně nechala dojít velkou hromádku a teprve po pár dnech všechny zalogovala, protože není pravděpodobné, že by mi došlo 10 pohlednic v jeden den, tak dobře na tom ještě nejsem :)

Odešel: 23. ledna
Došel: 2. února (Rusko)
Urazil: 1 469 km

"Many thanks for your postcard! Best photo of dog :) Sincerely, Gennadiy"

Lednový postcrossing

17. března 2017 v 12:03 | Saiko-chan
Leden byl v postcrossingu typický doručovací měsíc - nevím, jestli se mi ty měsíce střídají, jednou příjde hodně pohledů mně, pak zase příjde pohlednic ode mě, každopádně to nastalo, poměr: 10 odeslaných a 3 doručených :)

Odešel: 29. prosince 2016
Došel: 4. ledna 2017 (Německo)
Urazil: 431 km

"Happy new Year!"

1. rok s postcrossingem

16. března 2017 v 15:58 | Saiko-chan
V prosinci jsem oslavila svůj první rok, kdy jsem se registrovala na stránkách postcrossingu a odeslala svoje první pohlednice. Musím se přiznat, že jsem to trochu zazdila, vlastně jsem si uvědomila, že už jsem na postcrossingu rok, až když mi došel email z oficiálních stránek, kterými k tomuto výročí popřál. Kdyby jeho nebylo... No, vraťme se k pohlednicím. V prosinci se moje statistiky obrátili vzhůru nohama a velmi aktivně reagovali na velké množství mnou odeslaných pohlednic v minulém měsíci. Poměr je 10 odeslaných a 21 obdržených :)

Odešel: 27. listopadu (Německo)
Došel: 4. prosince
Urazil: 716 km

Krásný záběr na levharta od Jamieho Thoma z roku 1999, "Leopart with rising moon."

Postcrossing v listopadu

16. března 2017 v 13:50 | Saiko-chan
Je na čase dohnat opomenuté články, a kdy jindy se tomu věnovat, než když se člověk doma kurýruje s nemocemi ;) Takže v několika nastalých hodinách očekávejte čtyři články na téma postcrossing, obnovení článku s mangami a rubrik s recenzemi nebo designem. Když o něm mluvím, i ten bych chtěla v blízké době předělat, ale to se ještě uvidí, jak dlouhou dobu budu schopná u počítače sedět ;) Teď se ale vrátíme k postcrossingu a jeho průbehu během listopadu v roce 2016. Ten byl koukám dosti plodný, zvláště na pohlednice, které chodili odemě, nemohu soudit, nepamatuji, ale asi jsem měla peníze navíc a spoustu volného času :D

Odešel: 15. řijna (Čína)
Došel: 2. listopadu
Urazil: 7 372 km

Na obrázku můžete vidět císařské hrobky, takzvané Western Xia tombs, u pohoří Che-lan-šan v oblasti Ningxia v Číně. Nádera :)

Řijnový postcrossing

20. listopadu 2016 v 21:05 | Saiko-chan
V řijnu jsem se v postcrossingu opět trochu rozjela, na konci září jsem odeslala několik pohledů, jež kromě jednoho všechny dorazily a na mojí stranu přišlo také několik velmi povedených kousků! Tak si je pojďme ukázat :) (můj postcrossingový blog)

Odešel: 30. sprna
Došel: USA, 1. řijna
Urazil: 8 163 km

"Thank you so much for the lovely and
informative card! Happy Postcrossing
Crossings! - Jessica"

Postcrossing v září

20. listopadu 2016 v 19:49 | Saiko-chan
Září bylo měsícem dlouhého oddechu, za mně došly tři opožděné pohledy a na mojí adresu připutoval jeden. Takže to vezmeme rychle :) (můj postcrossingový blog)

Odešel: Čína, 7. srpna
Došel: 7. září
Urazil: 8 572 km

Město Linhai, kterému je dle odesílatelky
přezdíváno "deer city" = jelení město :)

Srpnový postcrossing

8. září 2016 v 11:13 | Saiko-chan
Zdravím vás s prozatím nejčerstvější dávkou pohlednic z projektu postcrossingu. Srpenec byl poměrně plodný, co se odeslaných i přijatých pohlednic týká, ovšem v tomto měsíci také nastal dosti velký problém s pohlednicemi prošlými. Jistě jsem to zde již zmiňovala, pokud pohlednice nedojde do šedesáti dnů, systém ji automaticky označí jako expired. Má to svoji výhodu, můžete poslat pohlednici další, ale když tam na vás tak čučí ta pohlednice, která již jde 118 dnem na Taiwan, není to příjemný pohled. Zvláště, když adresát nebyl na stránkách postcrossingu více jak tři měsíce... Český postcrossing 30. srpna oslavil jedno důležité výročí, milion poslaných pohlednic. Samozřejmě se strhl prudký boj o to, kdo si onu miliontou pohlednici vylosuje, mně nevyjímaje. Ne, že by se mi to povedlo, mám pohlednici s číslem 999 945 a následně 1 000 045, v každém případě na mě čeká deset pohlednic, které jsem ještě neodeslala... Nakonec ještě zmíním můj nedávno založený blog na postcrossing - Postcards everywhere!

Odešel: 17. července
Došel: Rusko, 4. srpna
Urazil: 1 579 km

"Hi Marsi! Thanks for a fantastic postcard and beautifull post stamps! It's nice to meet a fan of Doctor Who. My favourite Doctor is the 9th (because I began to watch these series with him) and of course the 10th! And I like River, Donna and Rose very much. My groupmates are the funs too. Also, I've been in Czech Republic, in Prague and Karlovy Vary. The country is very beautiful, and I hope I'll visit it again. Best wishes, Liza"
 
 

Reklama